O projektu

Centrum Severoamerických Studií

CZ.1.07/2.2.00/15.0188 

Areálová orientace (USA, Kanada, Mexiko) filologického studia angličtiny, francouzštiny a španělštiny

Bez popisku

Realizace projektu Operačního programu pro vzdělávání pro konkurence schopnost

CZ.1.07/2.2.00/15.0188

Areálová orientace (USA, Kanada, Mexiko) filologického studia angličtiny, francouzštiny a španělštiny

Zaměření projektu

Inovace filologického studia angličtiny, francouzštiny a španělštiny směrem směrem k areálové integraci je vynucena rychlými soudobými změnami v USA, Kanadě a Mexiku. Koordinované vytvoření 40 nových kurzů (včetně e-learningových opor) mezioborovým týmem umožní modularizaci výuky a zvýší uplatnení absolventu v rámci oborové specializace, a to nejen u filologického studia, ale i v překladatelství a dalších oborech.

Cíle projektu

Centrum severoamerických studií postupně vytvoří a nabídne studentům anglického, francouzského a španělského jazyka a literatury 40 předmětů zaměřených na areál Severní Ameriky -- od Kanady po Mexiko. Odborně i stipendijně podpoří práci na vybraných doktorských a diplomových pracích zaměřených na severoamerický areál. Usnadní kontakty se zahraničními odborníky a partnerskými institucemi. Obohatí stávající informační zdroje o severoamerickém areálu v knihovně FF MU.

Centrum severoamerických studií vzniklo díky podpoře Evropské unie v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info